آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اخبار دانشگاهی

بایگانی دسته بندی ها : اخبار دانشگاهی

اشتراک به خبردهی

اخبار دانشگاهی . اخبار دانشگاه

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران the 27th tehran international book fair

نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سال ۹۳ – بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سایت دکتری مدیریت (www.phdmanagement.ir  ) نمایشگاه بین المللی کتاب تهران سال ۹۳ – زمان برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال ۹۳ نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با ۲۶ دوره برگزاری یکی از معتبر‌ترین نمایشگاه‌های بین المللی کتاب درآسیا و خاورمیانه است. حضور سالانه ... بیشتر بخوانید »

وزیر علوم این هفته هم به مجلس می رود | پاسخگویی به سوالات برخی نمایندگان

عبدالوحید فیاضی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت : دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم تحقیقات و فناوری برای پاسخگویی به سوالات برخی نمایندگان به کمیسیون آموزش دعوت شده و جلسه یکشنبه و یا سه شنبه کمیسیون با حضور وزیرعلوم خواهد بود. وی با اشاره به جلسه هفته گذشته کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: ... بیشتر بخوانید »

اساتید ۲۹ دانشگاه از دریافت یارانه نقدی انصراف دادند

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی اعلام انصراف مسئولان و مدیران ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ثبت نام دریافت یارانه نقدی و دعوت وزیر علوم از جامعه علمی، فرهنگی و دانشگاهی کشور برای مشارکت و همراهی با سایر اقشار جامعه در این حرکت و کمک به پیشبرد منویات دولت تدبیر و امید، اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز آموزش ... بیشتر بخوانید »

امکان اخذ مجوز راه اندازی رشته پزشکی با احداث بیمارستانی مستقل

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه گفت: با احداث بیمارستانی مستقل بعنوان مرکز آموزشی درمانی، اخذ مجوز راه اندازی رشته پزشکی در این واحد دانشگاهی امکان پذیر خواهد بود. دکتر سهراب رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه آذربایجان غربی، با تاکید براینکه طی سال‌های اخیر رایزنی‌هایی برای راه‌اندازی رشته‌های داروسازی و پزشکی در دانشگاه آزاد ... بیشتر بخوانید »

جام جهانی ۲۰۱۴ به دانشگاهها رسید | چه کسی سوت تغییرات روسا را به صدا در می آورد

به گزارش خبرنگار مهر، هر چند روز کاری آموزش عالی از پنجم فروردین ماه آغاز شد اما دانشگاههای کشور در هفته ای که گذشت بازگشایی شدند و بار دیگر اخبار آموزش عالی که سال پر حاشیه ای پشت سر گذاشتند سر از رسانه ها در آوردند. سوت قطار تغییرات فرجی دانا بلند شد در نخستین هفته کاری سال ۹۳، دانشگاههای ... بیشتر بخوانید »

ایجاد نظام واحد برای سنجش دوره های ارشد دکتری | تعیین سهم آزمون سوابق علمی داوطلبان

رضا صابری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در ابتدای سال ۹۲ طرحی با عنوان طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها به تصویب رسید که این طرح و قانون به دوره کارشناسی و افرادی که از دوره دیپلم وارد دانشگاهها می شوند، اختصاص داشت. وی افزود: برای حوزه تحصیلات تکمیلی و دوره های کارشناسی ارشد و دکتری طرح ... بیشتر بخوانید »

شیوه نامه ارائه تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در سال ۹۳ ابلاغ شد

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن حسینی از ابلاغ شیوه نامه ارائه تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در سال ۱۳۹۳ بر اساس سیاست های تشویقی و رقابتی جدید و به منظور ارائه تسهیلات هدفمند پس از احراز شرایط و پویایی علمی و پژوهشی  به نخبگان و استعدادهای برتر خبرداد. وی درباره جزئیات تسهیلات ارائه شده به نخبگان و استعدادهای برتر در سال ... بیشتر بخوانید »

مصوبات شورای گسترش وزارت علوم اعلام شد

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد دانشکده های علوم تربیتی و روانشناسی، مهندسی برق و کامپیوتر و علوم ریاضی و آمار در دانشگاه بیرجند موافقت قطعی، ایجاد دانشکده منابع طبیعی وابسته به دانشگاه رازی کرمانشاه در شهرستان سرپل ذهاب و ایجاد دانشکده های مهندسی برق و کامپیوتر و مهندسی شیمی و نفت دانشگاه رازی کرمانشاه موافقت ... بیشتر بخوانید »

دانشگاهها نیازهای پیمانی و طرح سربازی را در فراخوان بورس اعلام نکنند

امین حکیم در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره فراخوان بورس و راتبه دانشگاهها، گفت: فراخوان بورس یا راتبه تحصیلی در سامانه مرکز جذب وزارت علوم فعال شده و دانشگاهها تا ۶ اردیبهشت مهلت دارند نیازهای خود را در سامانه بارگذاری کنند. وی با یادآوری اینکه متقاضیان هم طی روزهای ۱۰ تا ۳۱ اردیبهشت ماه مهلت دارند در این سامانه برای ... بیشتر بخوانید »

جزئیات آزمون ملی برای دانش آموختگان خارج/ اعلام حدنصاب قبولی و شرایط برگزاری

به گزارش خبرنگار مهر، در راستای اجرای بند ۲-۳-۹ آیین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارج از کشور و مصوبات شورای عالی ارزشیابی (به عنوان مرجع قانونی تصویب ضوابط) و با توجه به لزوم برگزاری آزمون ملی جهت فارغ التحصیلان خارج از کشور از زمان تصویب آیین نامه مذکور (۸۸/۰۵/۱۲ مطابق با آگوست ۲۰۰۹) دستور العمل اجرایی آزمون ملی دانش آموختگان ... بیشتر بخوانید »

Scroll To Top