آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اخبار آزمون دکتری / دلیل کاهش ظرفیت دکتری پردیس دانشگاه خوارزمی

دلیل کاهش ظرفیت دکتری پردیس دانشگاه خوارزمی

سایت دکتری www.phdmanagement.ir“target=”_blank”title=”PhdManagement” >phdmanagement.ir”target=”_blank”title=”مدیریت” >مدیریت ( phdmanagement.ir ) دکتری پولی : سرپرست پردیس تهران دانشگاه خوارزمی با ارایه توضیحاتی در خصوص کاهش ظرفیت پذیرش دوره دکتری پردیس‌های این دانشگاه گفت: اصلی ترین دلیل کاهش ظرفیت پذیرش این بود که داوطلبان موفق به کسب ۵۰ درصد نمره نشده و حد نصاب نمره علمی را کسب نکرده اند.

دلیل کاهش ظرفیت دکتری پردیس دانشگاه خوارزمی

دکتر علیرضا الهی درباره کاهش ظرفیت های دوره دکتری پردیس تهران و کرج دانشگاه خوارزمی گفت: اینکه تعداد نفرات کمتر از ظرفیت‌هایی است که اعلام شده فقط ۲ دلیل دارد اول اینکه خیلی از افراد نتوانستند حد نصاب نمره علمی را کسب کنند، در متن فراخوان پذیرش دانشجویان دکتری در پردیس های دانشگاه خوارزمی که در سایت دانشگاه نیز موجود است آمده شرکت کننده باید حد نصاب علمی را کسب کند تا پذیرش شود.

دکتری پردیس دانشگاه خوارزمی

سرپرست پردیس تهران دانشگاه خوارزمی افزود: از سوی دیگر در برخی رشته ها هم براساس اعلام وزارت علوم تحقیقات و فناوری یک مقدار کاهش ظرفیت ایجاد کردیم.
وی در پاسخ به این سئوال که آیا از ابتدا کاهش ظرفیت اعلام شده بود، گفت: از ابتدا درخواستی برای کاهش ظرفیت وجود نداشته اگر چنین بود دانشگاه هم فراخوان اعلام نمی کرد، سازمان سنجش براساس مصوبه شورای گسترش درخواست کرده که ظرفیت ها مقداری کاهش یابند.
الهی درباره اینکه آیا دانشگاه موظف نیست که طبق ظرفیت اعلام شده دانشجو پذیرش کند، گفت: دانشگاه اعلام کرده ۱۰ نفر در هر رشته پذیرش می شوند به شرط این که ۵۰ درصد نمره کتبی و ۵۰ درصد نمره مصاحبه را کسب کرده باشد، اما بیشتر افراد حد نصاب نمره را کسب نکردند.
وی افزود: دفتر گسترش وزارت علوم به سازمان سنجش قانونی ابلاغ کرده که براساس آن سنجش خواستار کاهش مقداری از ظرفیت ها شده است.

در این خصوص بیشتر بخوانید:

پذیرش دانشجوی دکتری در پردیس دانشگاه خوارزمی

آزمون دکتری پردیس دانشگاه خوارزمی تهران و کرج برگزار می شود
سرپرست پردیس تهران دانشگاه خوارزمی با بیان اینکه در نهایت ما درحال رایزنی هستیم تا اگر امکان دارد این ظرفیت ها را کاهش ندهیم، افزود: اسامی افرادی که روی سایت به عنوان قبول نهایی اعلام شده می توانند ثبت نام کنند.
به گزارش مهر، دانشگاه خوارزمی ۱۷ تیرماه آزمون داخلی دکتری پردیس های تهران و کرج را زیر نظر سازمان سنجش آموزش کشور برگزار کرد و با وجود اینکه پیش از این اعلام کرده بود در هر رشته دکتری پردیس تهران ۱۰ نفر و در پردیس کرج نیز ۱۰ نفر دانشجو پذیرش خواهد کرد ظرفیت های خود را پس از اعلام نتایج کاهش داد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Scroll To Top