آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اخبار آزمون دکتری

بایگانی دسته بندی ها : اخبار آزمون دکتری

اشتراک به خبردهی

اخبار آزمون دکتری . دکتری آزاد . دکتری سراسری

فراخوان شرکت در نمایشگاه کتاب باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران منتشر شد

نمایشگاه کتاب عمومی و تخصصی باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران، هم‌زمان با هفته کتاب و کتابخوانی و روز جهانی علم از ۲۰ تا ۲۴ آبان برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا،  اداره کل فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران با انتشار فراخوانی از ناشران و موسسات انتشاراتی برای شرکت در این نمایشگاه دعوت کرده است. ناشران و موسسات انتشاراتی می‌توانند برای شرکت در ... بیشتر بخوانید »

لزوم راه‌اندازی بانک اطلاعاتی HLA در ایران

رئیس مرکز تحقیقات نسل امید و متخصص ژنتیک گفت: امروزه نیاز داریم که در زمینه HLA دیتابیس ملی داشته باشیم تا نمونه‌های بیماران به خارج از کشور ارسال نشود. به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  محمدرضا صادقی معاون پژوهشی پژوهشگاه ابن سینا و متخصص جنین شناسی در همایش راه اندازی تکنیک پیشرفته HLA رویان ها ... بیشتر بخوانید »

اعلام آخرین مهلت تکمیل کارنامه سلامت روان دانشگاه شهید بهشتی

دانشجویان ورودی جدید (تمامی مقاطع) دانشگاه شهید بهشتی که تاکنون جهت تکمیل فرم مراجعه نکرده اند، تا روز چهارشنبه ۱۰آبان ۹۶ فرصت دارند نسبت به تکمیل پرسشنامه مذکور اقدام کنند. به گزارش خبرنگار مهر، طرح پایش سلامت روان با هدف ارتقای سلامت روان دانشجویان ورودی جدید از طریق مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی از ۲۰ شهریور ماه درحال اجرا است. ... بیشتر بخوانید »

ضرورت تقویت ارتباط با جامعه در دانشگاه‌های کشور

معاون فرهنگی دانشگاه تهران بر ضرورت ارتباط جامعه با این دانشگاه تاکید کرد و گفت: امروزه نگاه به کارکرد دانشگاه تغییر یافته و  ارتباط دانشگاه با جامعه تبدیل به یک اصل غیر قابل انکار شده است و لازم است دانشگاه ها این ارتباط را تقویت کنند. به گزارش ایسنا، دکتر مجید سرسنگی در جشن استقبال از نودانشجویان پردیس البرز داشگاه تهران ... بیشتر بخوانید »

چه مواد غذایی دندان‌ها را زرد می‌کنند؟ / بیماران مبتلا به آسم در این مکان‌ها ورزش نکنند/ با این ویتامین جوان بمانید/ خطری پنهان که نوزادان را تهدید می‌کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حوزه کلینیک در نظر دارد تازه‌ترین دانستنی‌های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد. نوشیدنی هایی که باعث تغییر رنگ و زرد شدن دندان ها می شوند چای و قهوه، هر ۲ سرشار از تانینس هستند و به همین دلیل است که یکی از عوامل لکه‌دار شدن دندان‌ها محسوب می‌شوند. اگر می‌خواهید ... بیشتر بخوانید »

کتاب «گاه‌ و بی‌گاهیِ دانشگاه در ایران» رونمایی می شود

کتاب «گاه‌ وبی‌گاهیِ دانشگاه در ایران»، با حضور نویسندۀ کتاب، معرفی می‌شود. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی، کتاب «گاه‌ وبی‌گاهیِ دانشگاه در ایران»، روز سه شنبه دوم آبان۱۳۹۶ با حضور دکتر مقصود فراستخواه، نویسندۀ کتاب، معرفی می‌شود. دکتر وداد هیر، دکتر رضا منیعی و دکتر یعقوب انتظاری این اثر را نقد ... بیشتر بخوانید »

امضای تفاهم‌نامه همکاری جهاددانشگاهی‌ یزد و جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان

سازمان‌ جهاددانشگاهی استان یزد و جهاددانشگاهی واحد صنعتی اصفهان در راستای استفاده بهینه از توانایی‌های علمی و آموزشی و فرهنگی طرفین و همکاری مشترک در زمینه‌های مورد نیاز تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند . به گزارش ایسنا، این قرارداد به منظور ایجاد و گسترش فعالیت‌های پژوهشی، فناوری و تولید، کارآفرینی ، اموزشی، فرهنگی فیمابین برای مدت پنج سال به امضای «مهدی ... بیشتر بخوانید »

بیشتر دانشجویان در علوم انسانی و فنی تحصیلی می کنند

موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی، آمار دانشجویان این موسسات را به تفکیک گروه تحصیلی در سال ۹۵-۹۶ ارائه کرد. به گزارش خبرنگار مهر، گروه پژوهش های آماری وزارت علوم تحقیقات و فناوری وضعیت دانشجویان گروه تحصیلی علوم پایه در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ را مورد بررسی قرار داد. طبق این بررسی ها چهارمیلیون و ۸۳ هزار و ۱۲ نفر ... بیشتر بخوانید »

بررسی درمان‌های پروتئینی در بهبود زخم/ارائه فناوری‌های تهیه نانو زخم‌پوش‌های جدید

درمان‌های پروتئینی در بهبود زخم، تهیه زخم‌پوش‌های جدید مبتنی بر نانو بایوتکنولوژی و استفاد از ترکیبات گیاهی بوم‌زیست ایران از جمله مباحثی هستند که در کنگره زخم و ترمیم بافت بررسی می‌شوند. به گزارش ایسنا رضا حسین‌زاده، جانشین دبیر علمی علوم پایه کنگره زخم و ترمیم بافت امروز، ۳۰ مهرماه در نشست خبری چهارمین کنگره ملی و دومین کنگره بین‌المللی زخم ... بیشتر بخوانید »

با این دستگاه جدید غذاها را در هوا ببلعید!

محققان موفق به توسعه یک دستگاه جدید شدند که با استفاده از آن دیگر برای غذا خوردن، نیازی به استفاده از قاشق نداشته و غذاها مستقیما به دهان شما وارد می‌شوند. به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان طی انجام یک مطالعه جدید دریافتند که به کمک امواج صوتی با فرکانس بالا می‌توان کاری کرد که مواد غذایی ... بیشتر بخوانید »

Scroll To Top