آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اخبار آزمون دکتری

بایگانی دسته بندی ها : اخبار آزمون دکتری

اشتراک به خبردهی

اخبار آزمون دکتری . دکتری آزاد . دکتری سراسری

از اعتراضات به لغو انتخابات الکترونیک نظام پزشکی تا ورود ۲۰۰ موتورآمبولانس به تهران

وزارت بهداشت در هفته‌ای که گذشت با رویداد‌های متعددی مواجه بود که در این بسته خبری به بخشی از آن‌ها می‌پردازیم. به گزارش خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ تاسیس نخستین دانشگاه خارجی عراق در حوزه علوم پزشکی توسط وزارت بهداشت ایران، پاسخ وزیر بهداشت درباره حضور در دولت دوازدهم، وزارت بهداشت شعبه‌ای برای فروش مواد مخدر ... بیشتر بخوانید »

برنامه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای افزایش دانشجوی خارجی 

رییس دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر ضرورت افزایش جذب دانشجوی خارجی در این دانشگاه،گفت: اگر دانشجوی خارجی بیشتری جذب کنیم با توجه به ظرفیت زیادی که در دانشگاه شهید بهشتی وجود دارد می‌توانیم ضمن ارائه خدمت به این دانشجویان، در زمینه توریسم سلامت نیز فعال باشیم و ارتباطات فرهنگی و علمی بین‌المللی را نیز افزایش دهیم.  دکتر علی اصغر ... بیشتر بخوانید »

تاسیس دانشکده علوم پایه فناوری‌های نوین پزشکی/بومی‌سازی مدل آموزشی "توتال" در ایران

معاون آموزشی جهاددانشگاهی از موافقت اصولی وزیر بهداشت با تاسیس دانشکده علوم پایه فناوری‌های نوین پزشکی در زیر مجموعه جهاددانشگاهی خبر داد و گفت: این دانشکده زیر نظر وزارت بهداشت از مهرماه سال جاری آغاز به کار خواهد کرد. دکتر سعید هاشمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، در خصوص دستاوردهای جهاد دانشگاهی از آغاز تاسیس تاکنون اظهار کرد: ... بیشتر بخوانید »

مصرف روتین دارو‌های خواب آور در حال افزایش است

عضو انجمن متخصصین داروسازی بالینی ایران از افزایش مصرف دارو‌های خواب آور به ویژه در افراد مسن خبر داد. رضا مساعد عضو انجمن متخصصین داروسازی بالینی ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اظهار تاسف از اینکه مصرف دارو‌های خواب آور در حال افزایش است؛ بیان کرد: با تغییر روش زندگی و ... بیشتر بخوانید »

دانشگاه علوم پزشکی ایران میزبان برگزاری ۵ آزمون علوم پزشکی شد

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی از برگزاری ۵ آزمون علوم پزشکی در دانشگاه ایران خبرداد. محمد حسین پورکاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از برگزاری ۵ آزمون علوم پزشکی امروز در دانشگاه ایران خبرداد و گفت: امروز ۵ آزمون شامل: آزمون‌های «ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور»، «جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور»، «ملی دندان‌پزشکی»، «بهداشت‌کاران دهان و دندان» و ... بیشتر بخوانید »

اعزام گروه جدید فضانوردان به ایستگاه فضایی بین‌المللی

قرار است فردا سه فضانورد در قالب "ناوگروه اعزامی ۵۲/۵۳" (Expedition ۵۲/۵۳) به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاده شوند. به گزارش ایسنا و به نقل از ناسا، این پرتاب قرار است فردا ساعت ۲۰:۱۱ از پایگاه فضایی “بایکونور” قزاقستان با استفاه از موشک “سایوز”(Soyuz) انجام شود. فضانوردان اعزامی عبارتند از : ۱- “سرگی ریازانسکی”(Sergey Ryazansky) که عضو “آژانس فضایی روسیه” (روسکاسموس) ... بیشتر بخوانید »

اولین دانشگاه خارجی عراق در حوزه علوم پزشکی تاسیس می‌شود

در نشست معاون آموزشی وزارت بهداشت با تیمی از مسئولین علوم پزشکی کشور عراق توافق‌هایی درخصوص همکاری علمی و آموزشی دو کشور در حوزه علوم پزشکی انجام شد. همچنین درخصوص تاسیس اولین دانشگاه علوم پزشکی خارجی عراق توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران و با نظارت وزارت بهداشت ایران نیز توافق‌های اولیه صورت گرفت. به گزارش ایسنا، دکتر باقر لاریجانی معاون ... بیشتر بخوانید »

راز زندگی طولانی در مغز قرار دارد

محققان کالج "آلبرت اینشتین" نیویورک به این نتیجه رسیده‌اند که سلول‌های بنیادی موجود در "هیپوتالاموس" می‌توانند بر روند پیری تاثیرگذار باشند. به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ، بررسی‌های محققان نشان می‌دهد راز زندگی طولانی ممکن است در مغز انسان نهفته باشد. تیم محققان کالج “آلبرت اینشتین” نیویورک در سال ۲۰۱۳ به این نتیجه رسیدند که غده “هیپوتالموس” در ... بیشتر بخوانید »

واکسن "هاری" در ایران برای نخستین بار در آمل ساخته شد

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: واکسن "هاری" سال ۹۸ وارد بازار می‌شود. به گزارش ایسنا، مصطفی قانعی پس از نشست تخصصی هیئت امنای مرکز انستیتو پاستور شمال کشور در آمل با اعلام نشست بین‌المللی مبارزه با “هاری” در ایران از برگزاری این نشست در آمل خبرداد و اظهار کرد: انستیتو پاستور ایران برنامه مبارزه با “هاری” را طراحی کرده است زیرا ... بیشتر بخوانید »

ضرورت بهره مندی اساتید از خدمات دانشگاه علوم پزشکی مجازی

معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی گفت:بهره مندی اساتید از خدمات دانشگاه علوم پزشکی مجازی گامی مهم جهت ارتقاء آموزش است. محمدرضا خدایی معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: اعضای هیات علمی آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی امکان برقراری ارتباط مجازی اعم از بارگذاری ... بیشتر بخوانید »

Scroll To Top